Google Tag Manager (GTM)

Optimaal meten met de Google Tag Manager !

Het is belangrijk om alle online inspanningen die we doen ook daadwerkelijk te meten. Dat doe je uiteraard standaard met Google Analytics, dit geeft je veel inzichten in wat er allemaal op je website gebeurd. Maar het is nog handiger om de Google Tag Manager (GTM) te gebruiken. Deze tool geeft je ultieme vrijheid in het meten van zo ongeveer alles!

De Google Tag Manager geeft je ultieme vrijheid om zo'n beetje alles te kunnen instellen!

Download de Social Selling Strategie Whitepaper

Om Social Selling succesvol toe te kunnen passen is het belangrijk dat je vanuit jouw karakter, jouw DNA, jouw mindset en daarnaast jouw omgeving handelt. De unieke vaardigheden die je bezit, dragen bij aan dit succes. 

Social Selling Strategie whitepaper | 2xCeed

Instellen

Uiteraard is het belangrijk om een Google Tag Manager (GTM) account aan te maken. Binnen dit account kan je verschillende websites (containers) aanmaken. Hierdoor heb je volledig overzicht van alle containers van jezelf (of je klanten) en kan je alles in 1 omgeving beheren.

Tags

Na het instellen van de container moet je deze uiteraard eerst nog aan je website koppelen. Dat kan op verschillende manieren, de GTM geeft je 2 stukken code die op specifieke plekken moeten worden gezet. Vraag – als je dit niet kunt – je webbouwer om hulp; als deze code niet op de juiste plaats wordt gezet dan zal de GTM niet goed functioneren.

Daarna kan je in de GTM helemaal los gaan met het instellen van tags. De meest gebruikte is uiteraard Google Analytics die alles op jouw website doormeet.

Verder kan je denken aan tags als:

  • Het instellen van een Facebook meetpixel
  • Het instellen van evenementen voor Google Analytics
  • Hoe toevoegen van externe codes zoals SalesFeed, Hotjar of VWO (Visual Website Optimizer)
  • Cross domain tracking
  • Ecommerce (datalayer) instellingen
  • Google AdWords (Ads) conversies
  • Enzovoorts…

Standaard set van tags

Het is belangrijk om een aantal zaken altijd standaard in te stellen in de GTM. Daarom maak ik ook altijd gebruik van een standaard set aan tags die altijd van pas komen. Dit zijn bijvoorbeeld:

  • Kliklinks doormeten zoals telefoon, outbound links en e-mail links
  • Verzending van formulieren (submits)
  • Uiteraard Google Analytics
  • Evenementen die ook in Google Analytics terugkomen

2xCeed

2xCeed heeft in de loop van de jaren heel veel ervaring opgedaan in het doormeten en instellen de GTM. Neem vooral contact met ons op voor een vrijblijvend gesprek. Dan kijken wij hoe we jouw Google Tag Manager perfect kunnen instellen of uitbreiden.

Neem contact met ons op